O nás - lokalita - společný popis

O nás - lokalita- společný popis

Všechny naše chalupy naleznete v lokalitě louky Severka, nad údolím Zeleného potoka, cca 3km od hlavního centra Pece pod Sněžkou, ale v katastru této obce.

Chaloupky se nachází na samotě, vzdálené od sebe cca 130m, louka je obklopena lesy. Kromě měsíců, kdy jsou Krkonoše pokryty souvislou sněhovou pokrývkou je možný příjezd Vaším autem až před chalupu (více v záložce Kudy k nám /doprava )

Pronájem roubenky je v obou případech možné objednat jako celek (viz maximální kapacita chaloupek) nebo jednotlivé pokoje/jednotlivá lůžka. Umožňujeme zamluvit si jakkoliv dlouhý pobyt od 2nocí po dlouhodobé sezónní pobyty.

Horský vzduch je v lokalitě výjimečně čistý a tedy i vhodný pro lidi s dýchacími a alergickými obtížemi.

Objekty jsou bez přímé přítomnosti majitele. K dispozici je vám správce.

V obou roubenkách je plný signál všech mobilních operátorů (chvilková kolísání s ohledem na povětrnostní podmínky)

Voda - Objekty jsou napojeny na přírodní nezávadný zdroj vody. Voda je odzkoušena akreditovanou zkušební laboratoří Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem a dle výsledků rozborů  (2017, 2020, 2022) vyhovuje v základním rozboru ve všech stanovených ukazatelích požadavkům na pitnou vodu. Nebyly zaznamenány zdravotní problémy u těch, kteří vodu konzumovali. Zejména u dětí však doporučujeme použít vodu balenou. (pozn.: od 2020: nová filtrace vody dočišťujeme nezávadnou vodou další, novou technologií)

Stravování - stravování si zajišťujete sami, v obou roubenkách je plně vybavená kuchyň, v chaloupce Na konci světa ještě menší kuchyňka navíc. Rádi vám také na místě doporučíme nejbližší stravovací možnosti. Chystáme možnost polopenze na Severce.

Velkou výhodu pro naše návštěvníky představuje i KARTA HOSTA, kterou poskytujeme zdarma všem ubytovaným a která Vám v Peci a jejím okolí poskytne řadu výhod, slev a cenových  při čerpání různých služeb, při placení v restauracích apod.

Parking: chaloupky se nachází v 1. zoně KRNAPU, obecně zde platí zákaz vjezdu motorových vozidel. Možnosti : a) veřejná parkoviště v Peci pod Sněžkou, zejména parkoviště P4 Zelený potok. Od roku 2021 parkovací dům při vjezdu do obce Pec pod Sněžkou.

V letních měsících : b) zakoupení jednorázového vjezdu u automatu P4 Zelený potok

c) k dispozici je hostům omezený počet povolenek k vjezdu - chalupa Na konci světa max. 3 osobní vozy, chalupa Větrník - max 2 osobní vozy současně ( KRNAP zona), Severka 4-5 vozidel nebo dle současné obsazenosti ostatních chalup

Doprava a odvoz: V zimní sezoně funguje v celé oblasti několik taxi-služeb (taxi rolba, taxi skútr). Službu je vhodné domluvit si s předstihem během Vaší cesty. Možné kontakty:  Rolba Doulík (rolby, skútry, čtyřkolky), tel.: +420 775 103 010 , Taxi Pec, tel.: +420 608103039.  Orientační ceny  sezony od 900,- Kč skútr, 1900,- rolba.

Příjezdová cesta se v zimě většinou neupravuje a nejde projet ani 4x4 SUV vozem. V podzimních a jarních měsících doporučujeme sněhové řetězy ve výbavě.

Pro vlastní či pěší dopravu čtěte dále v sekci KUDY K NÁM

Vzdálenost ke sjezdovkám: 900m sjezdovka Hnědý vrch- Bramberk - červená a černá, odtud návaznost do celého skiareálu + skibus a rolba bus na skiareál Černá hora

700m dětský vlek poma - v provozu při dobrých sněhových podmínkách

150m - vlek poma, soukromý majitel, svah neupravovaný technikou, možnost využití po domluvě za stanovený příspěvek

Další užitečné informace o službách naleznete pod ceníkem

Proč k nám: Louka Severka je místem pro ubytování s nejkrásnějšími krkonošskými výhledy . V jedné linii se Vám při jasném počasí otevírá pohled na tři nejvyšší krkonošské hory, Luční, Studniční a Sněžku. Někdy i v létě ještě vidíte známou "Mapu republiky", tradiční poslední bílé (sněhem pokryté) místo Krkonoš. Máte-li štěstí na počasí, tyto výhledy se Vám neomrzí v žádném ročním období a ve všech proměnách roku, ať už jsou hory pokryté sněhem, louky v létě rozkvetlé a kopce zelené nebo plné podzimní barevnosti a hnědozlatých strání.

Přijeďte se podívat a dáte nám za pravdu !

Přečíst si můžete i něco o HISTORII celé louky.

Jaké je u nás počasí

Jak to přesně vypadá na webkamerách v Peci a okolí ??